Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci

red
Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci
Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci mat. prasowe
Na początku listopada wystartowała Liga Akademicka - pierwsza w Polsce liga e-sportowa przeznaczona wyłącznie dla społeczności studenckiej. W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn, każda reprezentująca inną szkołę wyższą. Mecze toczone są w bijącej na całym świecie rekordy popularności grze League of Legends.

League of Legends to gra komputerowa, która zostala wydana w 2009 roku, a cztery lata później została uznana w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawny sport. Rozgrywki pokazywane są w sieci i notują świetne wyniki oglądalności.

Chociaż LoL to oficjalny sport, mecze rozgrywane są online. Podobnie będzie w przypadku Ligi Akademickiej, gdzie toczona będzie wirtualna rywalizacja, włącznie z finałami, w trybie Best of Three, czyli do dwóch zwycięstw. Wszystkie mecze Ligi będą streamowane na Twitch.tv, gdzie dostępny będzie także polski komentarz. VOD z rozegranych już spotkań będą dostępne na Youtube.

Mecze rozgrywane są w czwartki i piątki, od godziny 18(dwa następujące po sobie spotkania). Faza grupowa wystartowała 2 listopada meczem Krasnoludy z Politechniki Śląskiej - Tytani z Politechniki Łódzkiej. Faza grupowa zakończy się 8 grudnia. Play-offy rozpoczną się 14 grudnia, a|wielki finał przewidziany jest na 5 stycznia.

Kto bierze udział w Lidze Akademickiej? To przedstawiciele największych polskich szkół wyższych i uniwersytetów. Są to: o Wilki z Uniwersytetu Warszawskiego, Bachusiki z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Krasnoludy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Medycy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnicy z Politechniki Śląskiej, Lwy z Politechniki Gdańskiej, Koziołki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Smoki z Politechniki Krakowskiej, AGHenci z Akademii Górniczo-Hutniczej, Ułani z Uniwersytetu Łódzkiego, Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej, Kryminolodzy z Wyższej Szkoły Prawa, Tytani z Politechniki Łódzkiej, Kwantowy Potencjał z Politechniki Rzeszowskiej, Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej oraz Golemy z Politechniki Warszawskiej.

Wszystko zostało stworzone na wzór koszykarskich oraz futbolowych lig akademickich w Stanach Zjednoczonych, gdzie takie rozgrywki są zapleczem i kuźnią talentów dla profesjonalnych drużyn. Zainteresowanie udziałem w pierwszym sezonie Ligi Akademickiej było duże. Zgłosiło aż 36 zespołów, chociaż miejsc było tylko 16. Z tych samych uczelni napływo po kilka zgłoszeń, dlatego odbyły się tam eliminacje, które wyłoniły najlepsze ekipy.

Ich zmagania możecie śledzić na Ligaakademicka.pl. Tam również znajdziecie dokładny terminarz, skład każdej drużyny i wiele innych ciekawostek.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto