18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kotwica za silna dla Spójni,sensacyjna porażka Radexu

Spójnia Stargard nie sprawiła niespodzianki w Pucharze Polski w meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Choć gospodarze przed długi czas toczyli zaciętą walkę z kołobrzeżanami, to goście wygrali 74:62 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Sensacyjnej porażki z drugoligową Stalą Ostrów Wlkp. doznał AZS Radex Szczecin, ciężką przeprawę mieli też koszykarze AZS-u Koszalin w Pleszewie.

Mecz od początku dostarczył fanom Spójni sporych emocji. Gospodarze od pierwszych minut nie pozwalali Kotwicy na zbudowanie większej przewagi, dotrzymując tempa gościom. Gra toczyła się w szybkim tempie a po 10 minutach przewaga przyjezdnych wynosiła zaledwie 4 "oczka (19:15). W drugiej odsłonie Dariusz Szczubiał pozwolił grac głównie zmiennikom, co wykorzystali gospodarze. Spójnia zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie, a przez całą kwartę grała z przeciwnikiem jak równy z równym. Do przerwy gospodarze prowadzili 33:32.

Po przerwie goście zdecydowanie wzmocnili skład, podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza zaś mieli problemy zarówno w obronie jak i ataku, czego efektem było 15 punktów przewagi Kotwicy po trzech kwartach (56:41). Gospodarze przebudzili się w ostatniej odsłonie - dobra gra w obronie oraz seria celnych rzutów za trzy i Spójnia przegrywała już tylko 60:67. Niestety na więcej stargardzian nie było tego wieczoru stać. Kotwica odzyskała kontrolę nad przebiegiem meczu i wygrała 74:62.

Spójnia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 62:74 (15:19, 18:13, 8:24, 21:18).

Spójnia: Grzegorzewski 16 (raz razy za 3 pkt), Stokłosa 15 (3), Kulikowski 8, Parzych 7 (1), Wróblewski 7 (1), Bodych 5 (1), Koszuta 4 (1), Ulchurski

Sensacyjnej porażki doznali koszykarze AZS-u Radex Szczecin. Podopieczni Zbigniewa Majcherka przegrali na wyjeździe z II-ligową Stalą Ostrów Wlkp. 76:82 (23:16, 18:19, 14:24, 21:23). Blisko kompromitacji był tez zespół AZS-u Koszalin. Obrońcy Pucharu Polski minimalnie pokonali II-ligową Open Florentynę Pleszew 79:76 (16:24, 17:16, 28:22, 18:14).