Koszalińscy trzecioligowcy bez zwycięstwa [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Koszalińskie zespoły walczące o punkty w Bałtyckiej trzeciej lidze zakończyły weekend z kompletem porażek.

Piłkarze Gwardii Koszalin podejmowali na swoim boisku Gryfa Słupsk. Zamykający ligową tabelę słupszczanie okazali się wymagającym przeciwnikiem i już w pierwszych minutach dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Patryka Wójcika. Z czasem to gwardziści zaczęli stwarzać strzeleckie sytuacje, jednak koszalińscy kibice czekali na bramki do końcówki pierwszej odsłony. W 41 minucie Przemysław Brzeziański wykorzystał znakomite dośrodkowanie Grzegorza Bryka i głową skierował futbolówkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później po serii błędów zawodników gospodarzy do wyrównania doprowadził Adrian Solczak.

Na początku drugiej części podopieczni Łukasza Drożdżala szukali swojej szansy do objęcia prowadzenia, jednak wraz z upływającym czasem czynili to z coraz większymi problemami. Walczący o swoją pierwszą ligową wygraną w tym sezonie goście dopięli swego w 63 minucie spotkania. Gola na wagę cennego zwycięstwa zdobył dla Gryfa, Marcin Kozłowski.

Po zwycięstwo nie zdołali sięgnąć również gracze Bałtyku Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety udali się do Chwaszczyna, gdzie rywalizowali z miejscowym KS-em. Mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia, koszaliński zespół uległ przeciwnikowi 2:3. Już po niespełna dziesięciu minutach gry goście objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Kamińskiego. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mateusz Łuczak, a już w doliczonym czasie gry w tej części, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tomasz Kamiński. Pięć minut po zmianie stron drugiego gola dla miejscowych zdobył Przemysław Duda. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 86 minucie. Wówczas zwycięska bramkę dla zespołu z Chwaszczyna zdobył Łukasz Czerwionka.