Koszalińscy lekkoatleci mieli udany rok. Oby następny był jeszcze lepszy!

Krzysztof Ulanowski
Małgorzata Hołub ma za sobą udany rok
Małgorzata Hołub ma za sobą udany rok Radek Koleśnik
Nie zabrakło medali , padały rekordy, koszalińscy sportowcy wyjeżdżali też na ważne zawody. Klub chwali się przede wszystkim Małgosią Hołub.

Z podsumowania sezonu, dokonanego przez Klub Lekkoatletyczny Bałtyk wynika, że zawodnicy klubu w 2015 r. zdobyli w swoich kategoriach wiekowych łącznie dwa medale mistrzostw Polski, jeden medal mistrzostw międzywojewódzkich i aż 14 medali mistrzostw województwa zachodniopomorskiego. Oprócz tego Małgorzata Hołub wywalczyła medal halowych mistrzostw Europy i dwa medale Uniwersjady, a Tomasz Sosnowski wystąpił w reprezentacji Polski na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ponadto w tym roku Bałtyk zorganizował dwa mityngi I klasy wpisane do kalendarza imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wystąpiło w nich łącznie ok. 500 zawodników. W trakcie zawodów ustanowiono nowe rekordy koszalińskiego stadionu. Kamil Teofilak z Bałtyku pokonał 2000 m z przeszkodami w 6.25,62 min. Co było najważniejsze?

-Zdecydowanie Uniwersjada w Korei, piąte miejsce na Mistrzostwach Świata na Bahamach, a także zakwalifikowanie się na igrzyska w Rio - mówi trener Zbigniew Maksymiuk.