(© organizator)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym trwa Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr. Z tej okazji mamy dla was niespodziankę. Bilet na spektakl Mosdorf. Rekonstrukcja.

Mamy dla was jedno podwójne zaproszenie na 12 września, godz. 19. Jeśli chcecie wziąć udział w konkursie, napiszcie krótką recenzje spektaklu, który widzieliście ostatnio.

Na wasze odpowiedzi czekamy do jutra, 12 września , do godz. 10. Spośród najlepszych wybierzemy zwycięzców.

MOSDORF. REKONSTRUKCJA
Biografia Jana Mosdorfa zbudowana jest na sprzecznościach: ratujący Żydów antysemita, zaangażowany w brutalną działalność polityczną błyskotliwy doktor filozofii, twórca faszyzującego ruchu sprzeciwiający się hitleryzmowi, człowiek w chwilach politycznego zagrożenia porzucający swoich ideologicznych towarzyszy, by później oddać życie w obronie innych.

Czy wyznając ideologię opartą na wykluczeniu i przemocy, można okazać się w krytycznym momencie przyzwoitą jednostką? Czy da się sprowadzić ludzkie poglądy i czyny – zwłaszcza, gdy są względem siebie sprzeczne – do wspólnego mianownika? Czy każda biografia składa się tylko z czerni i bieli?

Zobacz także Zakończenie festiwalu Integracja Ty i Ja 2017

Z regionu

Komentarze (2)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się
Redakcja

Konkurs zakończony! Zaproszenie trafia do użytkownika Outsider.

outsider

Szalone nożyczki - niezwykła komedia kryminalna, której autor powierzył publiczności rolę rozwiązania tajemnic przy pomocy profesjonalnego śledczego. Np. na pytanie aktora grającego wspomnianego śledczego, "Czy to prawda, że kierujący salonem fryzjerskim nazwał mieszkającą nad salonem mistrzynię fortepianu - szanowną panią Izabellą?", padła odpowiedź jednego z licznej grupy młodych żołnierzy znajdujących się na widowni, który przyjął postawę zasadniczą i zameldował: "Panie inspektorze, powiedział - ta stara k...a", czym bardzo widzów rozbawił. Asysta widowni sprawia, że w tej zabawie można brać udział wielokrotnie.