Klub Lekkoatletyczny Bałtyk na dużej fali. Sukcesy Jakuba Wróbla

Krzysztof Ulanowski
Na podium stanęli (od lewej): Jakub Wróbel, Nikodem Dworczak i Norbert Bogucki
Na podium stanęli (od lewej): Jakub Wróbel, Nikodem Dworczak i Norbert Bogucki archiwum
Jeśli przejrzycie listę sukcesów zawodników Bałtyku, zauważycie, że kilka nazwisk się powtarza. W tym nazwisko Jakuba Wróbla.

Klub Lekkoatletyczny Bałtyk najczęściej utożsamiany jest ze swoją najbardziej utytułowaną lekkoatletką Małgorzatą Hołub. Po części słusznie, jednak Małgorzata, odnosząc międzynarodowe sukcesy i zyskując zasłużony rozgłos, daje przecież dobry przykład wielu innym utalentowanym zawodnikom, motywując ich do jeszcze cięższej pracy. A praca ta przynosi dobre owoce.

Nasi w Toruniu

Pod koniec minionego tygodnia w Toruniu odbywały się mistrzostwa Polski do lat 19. W ich ramach zawodnik Bałtyku Koszalin Jakub Wróbel wziął udział w biegu na 2000 m z przeszkodami.

W niełatwych, deszczowych warunkach wybiegał czas 5min 57,92 s., dzięki czemu wywalczył miejsce na pudle, srebrny medal i zarówno swój rekord życiowy, jak i rekord swojego macierzystego klubu. Lepszy od naszego zawodnika okazał się tylko Nikodem Dworczak z klubu Nadodrze Powodowo, który wybiegał czas 5min 55,36 s., też łamiąc życiówkę.

Brąz wywalczył Norbert Bogucki z ZLKL Zielona Góra.W Toruniu walczyli także inni zawodnicy Bałtyku Koszalin. Szymon Pawłowski zajął 21. miejsce w biegu na 1500 m (4min10,05 s.), a Arkadiusz Drężek zajął 24. miejsce na dystansie 100 m (11,31 s).

Poprawił rekord

Toruńskie srebro to nie 1. sukces w karierze sportowej Jakuba Wróbla. W ubiegłym miesiącu młody zawodnik wziął udział w mityngu w Białogardzie, gdzie startował na 3000 m z przeszkodami. Z czasem 9 min 14,86 s. zdobył brąz i poprawił rekord (swój i Bałtyku) na tym dystansie o 6 s.

Dodajmy, że na dystansie 3000 m Jakub Wróbel debiutował niewiele wcześniej, bo na początku czerwca, w czasie XVII Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy. Wtedy po raz 1. zdobył rekord Bałtyku na tym dystansie (9 min 20,90 s.).

Ciekawostka - poprzedni rekord padł w 1975 r.!Cofnijmy się w przeszłość. W 2. dekadzie maja Jakub brał udział w Mityngu KL Iskra w Białogardzie, startując na dystansie 2000 m z przeszkodami. Wybiegał 6 min 03,02 s., zajmując 1. miejsce.