Grzegorz Kruk wraz z Henrykiem Rogozińskim, członkiem zespołu Bacteryazz, który jako pierwszy przyniósł „wkład” do kapsuły

Grzegorz Kruk wraz z Henrykiem Rogozińskim, członkiem zespołu Bacteryazz, który jako pierwszy przyniósł „wkład” do kapsuły (© Bogdan Miłosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kapsuła czasu to wspólny projekt Pomorskiego Produktu Markowego i Zakładu Techniki Próżniowej Tepro. Od minionego czwartku można ją oglądać na żywo w ratuszu.

Ba! Nie tylko oglądać, ale i samemu zostawić trwały ślad dla przyszłych pokoleń. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej inicjatywy. W specjalnym notesie możecie wpisywać swoje imię, nazwisko oraz datę. Zaplanowaliśmy, że jako pierwszy wpisze się pan prezydent Piotr Jedliński jako najważniejsza osoba w mieście - wyjaśnia Grzegorz Kruk, pomysłodawca kapsuły, właściciel Pomorskiego Produktu Markowego. Koszalinianie razem Kapsuła o wymiarach 22,5 na 55 cm została wykonana w Zakładzie Techniki Próżniowej Tepro.

- Stamtąd trafiła do nas i zostały na niej specjalnie wyfrezowane informacje, tak, aby nie można było ich łatwo usunąć. Jest tam logo Tepro, herb Jana Chrzciciela, logotyp 750-lecia Koszalina. Ale to nie koniec, przed samym zakopaniem wyfrezujemy też informacje i logotypy tych firm, które włożą coś do środka - wymienia pan Grzegorz. - Całość wykonana jest z wysokiej jakości stali, by bezpiecznie przetrwała w ziemi. Do kapsuły trafiła już m.in płyta koszalińskiego zespołu Bacteryazz Za drzwiami z autografami członków grupy. Wiadomo też, że do akcji przyłączy się m.in. Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Politechnika Koszalińska. W samym sercu miasta Pan Grzegorz chciałby, żeby kapsuła została zakopana niedaleko katedry.

- Kilka lat temu, jeszcze jako Społeczny Komitet Ratowania Starego Koszalina, przygotowaliśmy kamień oraz tablicę nieopodal katedry. Wydaje mi się, że to miejsce będzie idealne na zakopanie kapsuły: katedra to symbol miasta i mieści się w obrębie starego grodu koszalińskiego - podsumowuje nasz rozmówca. Sama ceremonia ma odbyć się w czasie Dni Koszalina, po uroczystej sesji Rady Miejskiej 23 maja.

- Dlaczego? Bo chciałbym, żeby w kapsule znalazły się też tematy, które były tego dnia tam poruszane. Oczywiście, chcemy też włożyć do niej gazety, które ukażą się tego dnia - wymienia pan Grzegorz, właściciel Pomorskiego Produktu Markowego.Marzeniem pomysłodawcy jest, żeby kapsuła trafiła do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego już rozpoczęła ona swoją wędrówkę po mieście. - Do końca miesiąca będzie można ją oglądać i wpisywać się w ratuszu. Od 1 do 5 kwietnia będzie wystawiona w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie przy placu Teatralnym 1 - podaje Grzegorz Kruk.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!