Alex Timmermans wykonuje zdjęcia metodą mokrej płyty, która została wynaleziona w połowie XVIII wieku. Jego prace są osobliwe.

Holender robi zdjęcia od wielu lat. W 2002 roku zmienił pracę z kliszą na rozwiązania cyfrowe. Po pewnym czasie przestał jednak je lubić, ponieważ zdjęcia zawsze były przewidywalne i można je było łatwo poprawić w programach graficznych. Dlatego sięgnął po archaiczną metodę wykonywania zdjęć tzw. metoda mokrej płyty. Wykorzystuje ona niebezpieczne chemikalia, jest czasochłonna i nie wiadomo do końca jaki będzie wynik naświetlania nośnika.

Zobacz też: Sunset Selfies, czyli fenomenalne wycinanki o zachodzie słońca [zdjęcia]Więcej prac Alexa Timmermana na: alextimmermans.com oraz facebook.com/alex.timmermans

Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!