M

M. Kaweńska-Ślęzak (druga od lewej) szacuje, że koszt mieszkania to ok. 160 tys. zł. (© Radek Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja Zdążyć z Miłością otworzy drugie mieszkanie dla samotnych matek z dziećmi. Pomogą ratusz, Filharmonia Koszalińska, Caritas i Północna Izba Gospodarcza.

Przypomnijmy, że Fundacja Zdążyć z Miłością otworzyla już w naszym mieście jedno mieszkanie chronione. Dach nad głową znalazły tam 4 mamy i 7. dzieci.

- Jest gwarno i radośnie, matki mają pracę i są zadowolone - zaznacza prezes fundacji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak.
Miejmy nadzieję, że już niebawem radosny gwar będzie rozbrzmiewał piętro wyżej. Tam znajduje się kolejny lokal, który miasto przekazało fundacji. W 3. pokojach zamieszkają 3 rodziny.

Życzliwość filharmoników

- Prezydent Piotr Jedliński nam zaufał, a my zaufania nie zawiedziemy - zapewnia pani prezes.
Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na remont lokalu. Do akcji w łączyła się Filharmonia Koszalińska, która organizuje koncert Haliny Młynkowej. Artystka wystąpi 12 grudnia o godz. 19 z towarzyszeniem smyczków z filharmonii.

- Do inicjatyw fundacji zawsze podchodzę z dużą życzliwością - podkreśla dyrektor filharmonii Robert Wasilewski. - Nasza placówka nie tylko promuje sztukę, ale i pełni ważną rolę społeczną.

- Cegiełki po 60 i 80 zł można kupić w kasach filharmonii, w siedzibie fundacji przy ul. Franciszkańskiej 111 oraz w Północnej Izbie Gospodarczej przy ul. Racławickiej 15 - 17. Izba jest naszym partnerem - informuje wiceprezes fundacji Justyna Śmidecka.

- Mam nadzieję, że na koncercie pojawią się rzesze fanów - komentuje żona prezydenta Anna Jedlińska, która wspiera projekt.

Drugim obok Północnej Izby Gospodarczej partnerem akcji jest Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!