Gwardia Koszalin - Vineta Wolin 2:1 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin pokonali na swoim boisku Vinetę Wolin 2:1.

Dla koszalińskiej drużyny jest to trzecia wygrana w trzecim wiosennym meczu. Rezultat spotkania po dwudziestu minutach gry otworzył Przemysław Brzeziański. Napastnik Gwardii zaskoczył bramkarza gości zaskakującym strzałem z linii pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Strzelec pierwszej bramki przedarł się w "szesnastkę" przyjezdnych i po raz drugi w tym meczu pokonał Piotra Ruska.

Po chwili doskonałą okazję do strzelenia kontaktowego gola mieli goście, lecz strzał z rzutu karnego w wykonaniu Adam Nagórskiego w znakomitym stylu wybronił Adrian Hartleb.

Po zmianie stron na murawie działo się znacznie mniej. Gwardziści stworzyli sobie dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gości nie zdołali wykorzystać Przemysław Brzeziański oraz Aleksander Januszkiewicz. W końcówce spotkania pechowo futbolówkę do własnej siatki posłał Norbert Dondera i ostatnie minuty pojedynku miały emocjonujący przebieg. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Gwardia Koszalin - Vineta Wolin 2:1 (2:0)