Piłkarze Gwardii Koszalin mają za sobą pierwsze mecze kontrolne podczas zimowych przygotowań.

Podopieczni Tadeusza Żakiety w południe zagrali kontrolnie w Chojnicach z miejscową Chojniczanką, z kolei w godzinach wieczornych zmierzyli się w Słupsku z czwartoligowymi Aniołami Garczegorze.

Wobec dwóch test-meczów rozgrywanych jednego dnia, sztab szkoleniowy koszalińskiej drużyny zdecydował się podzielić zawodników na dwie grupy. Jedna zagrała przeciwko liderowi pierwszej ligi, a druga rywalizowała w Słupsku z Aniołami.

W Chojnicach koszaliński zespół wystąpił z dość eksperymentalnymi bokami obrony. Po prawej stronie defensywy zagrał w pierwszej części Mateusz Bachleda z drużyny juniorów starszych, a w drugiej na tej pozycji zobaczyliśmy jednego z testowanych młodych zawodników. Na lewej stronie defensywy wystąpił Michał Szubert, którego kibice kojarzyli do tej pory z gry na pozycji napastnika bądź skrzydłowego. Sztab szkoleniowy Gwardii przyglądał się w tym meczu także umiejętnościom występującego jesienią w Kotwicy Kołobrzeg - Krzysztofa Zaremby.

W pierwszej połowie meczu z liderem zaplecza ekstraklasy przewaga należała do miejscowych, którzy prowadzili po golu Tomasza Mikołajczaka. W tej części gwardziści fragmentami dotrzymywali jeszcze kroku wyżej notowanemu przeciwnikowi i szukali swoich szans do zaskoczenia doświadczonego Radosława Janukiewicza, a groźnie w kierunku bramki rywala strzelali Adrian Kwiatkowski, Michał Szubert, Krzysztof Zaremba i Sebastian Ginter.

W drugiej części opiekun gospodarzy wymienił niemal całkowicie skład swojej drużyny, a za poczynania ofensywne Chojniczanki odpowiadali m.in. tacy gracze jak Adam Ryczkowski, Jakub Bąk, Krzysztof Danielewicz, Emil Drozdowicz czy pozyskany niedawno Maciej Górski. Były gracz Korony Kielce aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po drugiej stronie boiska swoich okazji szukali Krystian Przyborowski czy Sebastian Ginter. Ostatecznie Chojniczanka zwyciężyła 5:0.

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda, Wojciechowski, Baranowski, Szubert, Mikołajczak, Shinmura, Ginter, Przyborowski, Kwiatkowski, zawodnik testowany. Grali również: zawodnik testowany, Szabat, Majtyka.W godzinach wieczornych koszaliński zespół zmierzył się w Słupsku z czwartoligowymi Aniołami Garczegorze. W tym spotkaniu obok bardziej doświadczonych graczy, jak Maciej Dulewicz, Norbert Dondera, Mateusz Bany czy Przemysław Brzeziański, wystąpili przede wszystkim młodsi zawodnicy. Pojedynek zakończył się wygraną Aniołów 3:2, a obie bramki dla Gwardii zdobył Maciej Gregorek.

Skład Gwardii: Dulewicz - Dondera, Bany, Silski, Szpak, Karbowiak, Gregorek, Szabat, Majtyka, Brzeziański, Grela. Grał także: Bachleda.

W środę Gwardia zagra prawdopodobnie na koszalińskim euroboisku z Wieżą Postomino (17.00).

Piłka nożna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!