Firmus AZS Politechnika Koszalińska pokonała SPR Olkusz 30-25

Adam Nadolny
W swoim drugim meczu w PGNiG Superligi piłkarek ręcznych zawodniczki AZS Firmus Politechniki Koszalińskiej pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 30-25.

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odniosły zawodniczki z AZS Firmus Politechnika Koszalińska. Akademiczki w wyjazdowym meczu pokonał zawodniczki z SPR Olkusz. Zawodniczki beniaminka ligi postawił naszym szczypiornistką niezwykle trudne zadanie. Pierwsza połowa spotkania nie była dobra w wykonaniu koszalinianek. Dużo błędów i niewymuszonych strat spowodowało, że nasze zawodniczki na przerwę schodziły z jednobramkową stratą. Druga połowa wyglądał już nieco lepiej, ale widać, że naszym zawodniczkom brakuje jeszcze zgrania i odczuwają zmęczenie okresem przygotowawczym. Koszalinianki wygrały drugą połowę 18-12 i cały mecz 30-25.
W meczu bramki zdobywały: SPR Olkusz- Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25-30 (13-12) SPR Olkusz : Łakomska, Hoffman, Staś - Sikorska 5, Fierka 5, Wicik 4, Przytuła 3, Rzeszutek 2, Basiak 2, Tarnowska 1, Pastwa1, Marszałek 1, Cwalina 1, Wcześniak 0 Firmus AZS Politechnika Koszalińska : Czarna - Odrowska 10, Załoga 7, Dąbrowska 5, Kobyłecka 3, Winter 3, Błaszczyk 1, Kot 1, Muchocka 0, Chmiel 0, Lisewska 0 , Koprowska 0. Widzów: 400

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0