red
Centralna Liga Juniorów U-15. Festiwal strzelecki Escoli, emocjonujące derby w Lubinie czy szczęśliwa wygrana Pogoni - sprawdź podsumowanie 2. kolejki rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Grupa A

W grupie A drugą kolejkę rozpoczęły derby Warszawy pomiędzy Deltą a Polonią. Górą okazały się "Czarne Koszule", które wygrały 1:0. Także jedna bramka padła w Białymstoku, gdzie AP Talent podejmował UKS SMS Łódź. Gospodarze zainkasowali trzy oczka dzięki bramce Jana Żuberka. Dzień później na Podlasie udała się Legia, która zmierzyła się z Jagiellonią. Emocji było jak na lekarstwo, a spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Aż osiem bramek zaaplikowała GKS-owi Bełchatów Escola Varsovia.

Grupa B
Po emocjonującym meczu FASE Szczecin zremisowało z Lechem Poznań, choć mogło pokusić się o zgarnięcie trzech oczek. Warta Poznań pokonała przed własną publicznością Arkę Gdynia 3:1. To był lepszy weekend dla drugiego zespołu z trójmiasta, bowiem Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z AP Reissa 4:2. Rzutem na taśmę trzy oczka zdobyła Pogoń Szczecin. Bałtyk Koszalin przez długi czas prowadził 1:0, "Portowcy" odpowiedzieli bramką Mencnarowskiego w 59. minucie, a w doliczonym czasie gry Freilich zapewnił szczecinianom zwycięstwo.

Grupa C

Faworytem starcia w Opolu była Miedź Legnica i to potwierdziła. Goście po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej wzięli się do pracy i dzięki trafieniom Kwartnika i Kaczmarka zapewnili sobie trzy punkty. Bohaterem FC Wrocław Academy został Norbert Kukuś, którego dwie bramki przesądziły o zwycięstwie w derbach województwa dolnośląskiego z Górnikiem Polkowice. Drugie derby zostały rozegrane pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław. Lubinianie prowadzili 2:1, lecz w 80. minucie Oskar Wojtczak znalazł drogę do siatki i zapewnił Śląskowi jeden punkt. W śląskim starciu faworytem był Rozwój i zdecydowanie wygrał z gliwickim Piastem, a cztery bramki to najmniejszy wymiar kary.

Grupa D

Nadspodziewanie łatwo trzy punkty zgarnęła krakowska Wisła, która udała się do Kielc. Korona miała słabszy dzień, gdyby nie słabsza skuteczność "Białej Gwiazdy" wynik mógł być dużo wyższy. Remisem zakończyło się starcie AP TOP 54 z Akademią Piłkarską. Pięć bramek oglądali kibice w Łęcznej, gdzie w derbach Lubelszczyzny Górnik okazał się lepszy od Motoru Lublin. Łatwo poradziła sobie Resovia, która w przeciągu czterech minut strzeliła dwie bramki i pokonała Cracovię.

Korona Kielce - Wisła Kraków 0:3