Bieg Sylwestrowy 2016 w Koszalinie [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
W Koszalinie już po raz kolejny został zorganizowany Bieg Sylwestrowy.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę wokół hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich. W tym roku biegacze rywalizowali w trudnych warunkach atmosferycznych, przy uciążliwej mgle oraz na niekiedy śliskiej trasie.

Tuż przed biegiem na dystansie pięciu kilometrów, odbył się bieg rodzinny, w którym do pokonania był dystans 200 metrów. W zmaganiach wzięli także udział miłośnicy nordic walking.

W biegu głównym (5,3 km) zwyciężył Paweł Bednarz z czasem 18,10. Tuż za nim uplasowali się Jakub Went (18,13) i Krzysztof Rudnik (18,15). Wśród pań najszybciej na metę przybiegła Anna Hrycyk (21,41). Na podium uplasowały się również Izabela Frontczak (22,47) oraz Anna Konieczna (23,37).

W marszu nordic walking (3,3 km) zwyciężył Piotr Brzozowski (21,55). Podium uzupełnili Dariusz Kopczewski (22,33) i Edward Szudarski (23,16).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani