(© btd koszalin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie zaprasza na pierwszą premierę tego sezonu. Odbędzie się na małej scenie, ale poruszać będze „duże” tematy.

Bezwietrzne lato to sztuka przygotowana przez dramaturga Dorotę Wójtowicz. Inspiracją do jej napisania były m.in. opowiadania Doris Lessing, Szerokie Morze Sargassowe autorstwa Jean Rhys oraz film Matka i syn. Reżyserii podjęła się Barbara Wiśniewska.

- To moja pierwsza współpraca z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Z Dorotą Wójtowicz pracowałam jeszcze będąc w szkole - wyjaśnia Barbara Wiśniewska, reżyserka Bezwietrznego lata.
Sztuka jest historią dwóch kobiet, które od lat darzą się niemal siostrzaną miłością. W pewnym momencie obie, szukając wyjątkowej bliskości poza sobą, zaczynają odnajdywać się nawzajem w swoich synach. Do czego ten toksyczny czworokąt doprowadzi?

- Nie ukrywam, to trudny temat, ale myślę, że sama sztuka nie będzie depresyjna. Przyjechałam do Koszalina ze swoją wizją, ale pozwoliłam też aktorom wpłynąć na kształt całości - wyjawia pani reżyser. - Ponieważ temat jest kontrowersyjny zdarzało się, że w czasie jednego czytania aktorzy zmieniali swoje zdanie co do tego, co tak naprawdę jest największą wartością? I czy te pozornie trudne związki nie do zaakceptowania są takimi w rzeczywistości?

W główne role wcielą się dwie koszalińskie aktorki Żaneta Gruszczyńska-Ogonowska i Beata Niedziela wraz z dwoma młodymi aktorami występującymi gościnnie- Filipem Kosiorem i Robertem Wasiewiczem.

Więcej szczegółów na stronie teatru: www.btd.koszalin.pl

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

justus (gość)

Panie Dyrektorze. Naprawdę chce Pan takiego "sukcesu" dla koszalińskiego teatru? Tanie to. :(

Kasia (gość)

Zero komentrzy: nikt nie dał się omamić ani nagością, ani nawet spólkowaniem na scenie.
Pani Reżyser sądziła, że tak tanio kupi koszalińską widownię, ale pomylila się... Do roboty, Pani Reżyser! W życiu nic nie przychodzi darmo - nawet na scenie.