Zawodnicy trenują na orliku przy ul Zawodnicy trenują na orliku przy ul

Zawodnicy trenują na orliku przy ul. Wenedów w Koszalinie (© Barbarians Koszalin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Koszalinie właśnie powstaje nowy klub futbolu amerykańskiego. Barbarians Koszalin w marcu rozpoczną rekrutację, pierwsze mecze już w czerwcu.

Wśród klubów futbolu amerykańskiego w Polsce doszło do rozłamu. Zaproponowane przez Polski Związek Futbolu Amerykańskiego rozgrywki nie wszystkim przypadły do gustu. Kilka największych klubów w kraju postanowiło więc stworzyć własną ligę. To do niej chce należeć nowo powstała drużyna z naszego miasta.

- Od kilku dni istnieje nasz fanpage na Facebooku, na którym będziemy zamieszczać wszelkie informację o tym co się u nas dzieje. W tym momencie jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z założeniem klubu - informuje Marcin Olesiński, prezes powstającej drużyny Barbarians Koszalin.

Obecnie drużyna składa się z 20 zawodników, w większości związanych wcześniej z Klubem Korsarzy Koszalin.

- Nowa liga odpowiada nam z kilku powodów. Po pierwsze rozgrywki nie będą odbywały się w systemie turniejowym ale normalnym, czyli mecze wyjazdowe oraz na własnym podwórku. Do tego dochodzi gra w 9 a nie 8 osobowych składach drużyn, co nas lepiej przygotowuje do tego profesjonalnego 11 osobowego futbolu - wymienia zalety nasz rozmówca.

Obecnie treningi drużyny odbywają się raz w tygodniu.

- To w czasie zimy optymalny system, gdzie większość czasu zawodnicy wykorzystują jednak na siłowniach - dodaje zawodnik Barbarians Koszalin.

- Teraz chcemy się skupić na pozyskaniu sponsorów oraz uformowaniu drużyny. Jesteśmy w trakcie rozmów z trenerem, który mógłby nas poprowadzić.

Kwota, która by zabezpieczyła działania ligowe to 25 tys. zł.

- Minimum musimy zebrać 10 tysięcy złotych. Do tej pory wydaliśmy już ponad 3 tysiące na zakup ochraniaczy. W marcu klub planuje też dwa spotkania rekrutacyjne.

- Nie trzeba wiedzieć nic o futbolu amerykańskim, żeby do nas dołączyć, każdego nowego zawodnika przeszkolimy od podstaw - mówi Marcin Olesiński, prezes drużyny Barbarians Koszalin.

- To idealny moment, by przyjść do nas: przez okres zimowy i wiosenny będziemy mogli dobrze przygotować się na nadchodzący sezon. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat, górnej granicy wiekowej nie ma. Strój to wydatek ok. 700 zł, ale nie trzeba go kupować od razu. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na dołączenie do drużyny, będzie mógł przymierzyć ochraniacze oraz trochę w nim pobiegać. Tak, aby stwierdzić czy jest to coś dla niego, czy wręcz przeciwnie.

Szczegóły
rekrutacja 11 oraz 25 marca, godz. 17, na orliku przy ul. Wenedów.


Zobacz także Gwardia Koszalin (II liga) - Unia Swarzędz (IV liga) 7:0 (mecz sparingowy)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!