Podczas imprezy Fundacja zebrała 2647, 59 zł Podczas imprezy Fundacja zebrała 2647, 59 zł

Podczas imprezy Fundacja zebrała 2647, 59 zł (© Radek Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Można się zżymać, że to święto importowane z wrażego Zachodu. Można też wykorzystać sympatyczną modę w dobrym celu.

Fundacja Zdążyć z Miłością zorganizowała w ostatnią sobotę walentynkowy bal karnawałowy dla dzieci.

Nazwa zobowiązuje

Impreza pt. Karnawał dookoła świata - tańce z różnych stron świata miała miejsce w klubie Prywatka. - Mamy słowo miłość w swojej nazwie, nie mogliśmy więc zapomnieć o dniu 14 lutego - uśmiecha się Alina Konieczna z Fundacji.

- Zdecydowaliśmy się na walentynki dla najmłodszych.W programie imprezy nie brakowało wspaniałych atrakcji, jak np. pyszna zabawa z animatorami, najprzeróżniejsze konkursy, wybór króla i królowej balu oraz to, co dzieci lubią najbardziej, czyli słodki poczęstunek.

Dobra zabawa jest bardzo ważna, najważniejsze jednak, że dochód ze sprzedaży charytatywnych cegiełek (w cenie 30 zł) na to wydarzenie zasili ważny projekt fundacji - remont poddasza i świetlicy w kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10, gdzie mieszczą się 2 mieszkania dla samotnych matek. Mieszka tam teraz 6 pań oraz 10. dzieci.

Ludzie dobrej woli

Lokale we wspomnianym wyżej budynku fundacja otrzymała od miasta, a ich remont był możliwy dzięki pomysłowości i samozaparciu działaczek Fundacji i wielu ludziom dobrej woli. Władze miasta przekazały też fundacji poddasze, które jednak nie nadaje się na razie do wykorzystania. Poważnego remontu wymaga zarówno samo pomieszczenie, jak i przeciekający dach kamienicy.

Członkowie Fundacji postanowili, że na poddaszu znajdzie się miejsce na świetlicę dla samotnych mam. Na remont i wyposażenie potrzeba 230 tys. zł, z czego 60 tys. zł udało się już zebrać podczas koncertu charytatywnego Grzegorza Turnaua.

Teraz dzięki św. Walentemu, najmłodszym koszalinianom oraz ich hojnym rodzicom (a to oni przecież kupili cegiełki!) dojdzie kolejna kwota, choć to oczywiście nie koniec zbiórki. Na ile jednak już znamy społeczniczki z Fundacji Zdążyć z miłością, na pewno znajdą one sposób, żeby brakującą kwotę zdobyć. A tymczasem - dajemy im plus.

Zobacz także Zabawa mikołajowa w Pitbull Energy Club

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!