AZS Koszalin - TBV Start Lublin 85:89 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dawid Jaśkiewicz
Koszykarze AZS Koszalin ulegli na swoim parkiecie TBV Startowi Lublin 85:89.

Początek spotkania należał do gości, którzy wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę. Z czasem do głosu doszli Akademicy, którzy po serii 8:0 objęli prowadzenie. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do lublinian, którzy zakończyli tę część meczu z dwupunktowym prowadzeniem.

Początek drugiej kwarty podobny do pierwszych minut spotkania. Najpierw to goście lepiej radzili sobie na parkiecie i prowadzili różnicą dziewięciu punktów, następnie miejscowi po serii 13:0 znaleźli się w lepszym położeniu, schodząc na długą przerwę z czteropunktową zaliczką (50:46).

Początek trzeciej odsłony należał do Startu. Akademicy popełniali sporo błędów, a akcje Chavaughna Lewisa i Jamesa Washingtona siały spustoszenie w szeregach obronnych gospodarzy. W końcówce tej kwarty miejscowi kilka razy zapunktowali i zmniejszyli stratę do zaledwie trzech punktów, co zwiastowało nam emocjonującą ostatnią kwartę.

W tej wojnę nerwów wygrali lublinianie, zwyciężając ostatecznie 89:85.

AZS Koszalin - TBV Start Lublin 85:89 (22:24, 28:22, 16:23, 19:20)