Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Amfiteatr w Koszalinie czeka modernizacja

Krzysztof Ulanowski
Amfiteatr nasz będzie ogromny. Większa widownia, wygodniejsze ławki, obiekt dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych i otwarty dla pasjonatów.

Amfiteatr zostanie przebudowany w ramach polsko-niemieckiego programu pn. Park rekreacyjno-kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie. Całość projektu otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 790 537 euro, czyli 72,33 proc. wnioskowanej kwoty.

W Neubrandeburgu w ramach programu zrewitalizowany zostanie park nad jeziorem. Ciekawostka - informacja turystyczna w tym mekleburskim mieście też zyskała zadaszenie w postaci koszalińskiego czipsa.

- Delegacja z Meklemburgii była u nas w Koszalinie, żeby porozmawiać o wspólnym projekcie - wyjaśnia Izabela Wilke z CK105.

- Niemieccy goście zachwycali się dachem naszego amfiteatru - podkreśla.

W przyszłości nasz amfiteatr nie będzie miał już nad sobą jednego czipsa, ale 2: nad widownią i nad sceną. Sama scena zaś będzie większa, bo zniknie kanał dla orkiestry.

Więcej miejsc (4325) będzie też na widowni. Cały obiekt dostosowany zostanie do potrzeb niepełnosprawnych.

- Największe zmiany dotyczyć będą jednak budynku, bo dojdzie jedna kondygnacja - ocenia prezydent Piotr Jedliński.

- Obiekt będzie miał cztery kondygnacje. Na pierwszym piętrze powstanie garderoba z prawdziwego zdarzenia i miniscena. W amfiteatrze często odbywają się mniejsze imprezy, do tysiąca osób, a wtedy duża scena nie jest niezbędna.

Widzom powinny się też spodobać nowe ławki. Będą wygodniejsze, z oparciami. Na dotychczasowych niektórym trudno było wysiedzieć kilka godzin. Amfiteatr będzie też otwarty dla grup tematycznych.

- Widzę nasz amfiteatr jako obiekt dostępny dla członków stowarzyszeń, fundacji, grup pasjonatów, jak na przykład miłośnicy starych samochodów czy starych motocykli - roztacza swoją wizję dyrektor Paweł Strojek z CK105.

- Przedstawiciel takiej grupy po prostu odkoduje budynek i wejdzie.

Dodajmy, że takie czy inne imprezy będą mogły się odbywać także zimą, jako że obiekt ma być całoroczny. Inwestor otrzymał już zgodę na przebudowę oraz na podłączenie ciepłociągu. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej w 2020 r. Na koniec warto podkreślić, że program obejmuje nie tylko twardą inwestycję, ale także tzw. działania miękkie, czyli wspólne inicjatywy polsko-niemieckie w dziedzinie kultury. Mogą to być np. koncerty, warsztaty i konferencje.

- Takie wydarzenia już mają miejsce, że wymienię chociażby Hanzę Jazz Festiwal, Akordeony czy Ulicę Smaków - wylicza Izabela Wilke.

- Teraz będzie ich więcej. Na parterze przebudowanego amfiteatru znajdzie się galeria, więc będzie miejsce na polsko-niemieckie wystawy - cieszy się.

- Dziś turyści odwiedzają w Koszalinie katedrę i Domek Kata - zauważa dyrektor Strojek.

- Jestem pewien, że w przyszłości odwiedzą też amfiteatr.

Zobacz także Sonda GK24. Co mieszkańcy sądzą o centrum Koszalina?

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koszalin.naszemiasto.pl Nasze Miasto