W ubiegłym roku odbyły się w Koszalinie dwie manifestacje kobiet W ubiegłym roku odbyły się w Koszalinie dwie manifestacje kobiet

W ubiegłym roku odbyły się w Koszalinie dwie manifestacje kobiet (© Radek Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś, 8 marca, tradycyjnie kobiety w całej Polsce wyjdą na ulice w obronie swoich praw. Koszalin włączy się w organizacje Manify po raz czwarty.

Koszalińska pikieta rozpocznie się o godz. 17 pod pomnikiem Piłsudskiego, skąd jej uczestnicy przejdą w stronę Rynku Staromiejskiego. Organizatorzy proszą o stworzenie własnych plakatów z hasłami oraz o przyniesienie czegoś, co mocno hałasuje, by maszerujących było słychać np. można nasypać grochu do pustej puszki i ją zakleić, uzyskując w ten sposób grzechotkę.

- Co prawda w Koszalinie, nigdy nie mieliśmy z tym problemu ale chcę przypomnieć, że nie używamy mowy nienawiści - zaznacza koordynatorka koszalińskiej manify Dorota Chałat.

Na placu przed ratuszem, organizatorzy planują chwilę na wystąpienia.

- Przedstawimy nasze postulaty - zaznacza nasza rozmówczyni.

- Oprócz tego zachcemy również do rejestracji w bazie dawców szpiku DKMS. Będzie taka możliwość po zakończeniu manify w City Boxie.

Manifa to tylko jedna z wielu inicjatyw z okazji 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych w Polsce.

- 14 kwietnia zapraszamy na kolejny Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie - informuje Dorota Chałat.

- Z potwierdzonych gości mamy już między innymi profesor Monikę Płatek czy Renatę Kim z Newsweeka. Odbędą się wykłady, debaty ale też szkolenia. Na pewno nie zabraknie parku kobiet. Wszystko po raz kolejny odbędzie się w Centrum Kultury 105.

Więcej informacji oraz już program znajdziecie na stronie www.kongreskobiet.koszalin.pl.

Zobacz także Protest kobiet w Koszalinie

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: